گردشگر اروپایی در بازدید از جاذبه های تاریخی خواف : فرهنگ غنی این منطقه وصف ناپذیر است
2 , دی , 1396

به گزارش ایران سوغات ،صنایع دستی وگردشگری خراسان رضوی، محمود باعقیده مدیر اداره میراث فرهنگی شهرستان خواف صبح امروز شنبه دوم دی ماه اظهارداشت: برناردت لئونارد گردشگر اروپایی در بازدید از جاذبه های تاریخی شهرستان خواف فرهنگ و تاریخ خواف را بسیار غنی و وصف ناپذیر عنوان کرد.
او افزود: این گردشگر اروپایی که در شب یلدا مهمان مردم خواف بود با اسکان در اقامتگاه بوم گردی پوریعقوب ضمن آشنایی با جشن یلدا از نزدیک شاهد آداب و رسوم خانواده ایرانی در شب یلدا بود.
باعقیده تصریح کرد: این گردشگر اروپایی که در سومین سفر خود به ایران شهرستان خواف را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب کرده بود در بازدید از آسبادهای نشتیفان و مدرسه تاریخی غیاثیه خرگرد، این مدرسه را از لحاظ معماری بسیار زیبا با رنگهای گرم و با وقار توصیف کرد.
برناردت لئونارد گردشگر اروپایی که از دیدن آسبادهای نشتیفان شگفت زده شده بود گفت:آسبادهای نشتیفان یک ابداع خیلی مهندسی و بسیار عالی است و تحسین می کنم  انسانهایی را که توانسته اند در زمانهای خیلی گذشته این بنا را بوجود بیاورند و برایم جالب است که هنوز تعدادی از این آسبادها فعال هستند.
 برناردت لئونارد در ادامه از تفاوتی که بین آنچه رسانه های خارجی از ایرانی ها توصیف می کنند و آنچه که  او دراینجا می بیند اظهار تعجب کرد وگفت: ما در کشور خود جشن های ملی و مذهبی زیادی داریم اما جشن بلند ترین شب سال را نداریم و این برایم جالب و شگفت آور است.

انصراف از نظر
service هنر و سوغات اصیل خود را با ایران سوغات معرفی کنید
service مهمان خود را با سوغات رنگارنگ ایران سوغات پذیرایی کنید
service صنایع دستی بی نظیر سفارش دهید